مشکل حافظه مجازی Virtual Memory

your system is running low on virtual memory

شاید شما هم گاهی با این خطا مواجه شده باشید. با سیستم خود در حال کارکردن هستید که متوجه میشوید خیلی کند شده است یا برنامه‌ها و صفحات وب به کندی باز و اجرا میشود. خطای فوق نیز بصورت بالونی در صفحه ظاهر میشود. حافظه مجازی یا Virtual Memory بخشی از حافظه دایمی یا هارددیسک شماست که هنگام اجرای برنامه‌ها درصورتی که حافظه RAM کم باشد مورد استفاده قرار میگیرد.

 

در صورت مواجهه با خطای virtual memory minimum is too low دو راه حل وجود دارد:

راه حل اول: افزایش میزان حافظه مجازی

جهت اینکار پنجره My Computer را باز کرده  از پانل سمت چپ گزینه View system information را کلیک کنید. یا روی آیکون My Computer روی دسکتاپ کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید.

در پنجره Systems Properties ظاهر شده تب Advanced را انتخاب و در بخش Performance دکمه Settings را کلیک کنید تا پنجره Performance Options ظاهر شود.

در این پنجره تب Advanced را انتخاب و بخش Virtual memory را پیدا کنید. دکمه Change را فشار دهید تا پنجره Virtual Memory ظاهر شود. در این پنجره میتوانید گزینه های Initial Size و Maximum size را تغییر دهید. حداکثر مقدار وارد شده در این گزینه‌ها 1.5 برابر مقدار رم شما به مگابایت باید باشد. بعنوان مثال اگر میزان RAM رایانه شما 768 مگابایت است شما باید مقدار 1152 را در این دو جعبه وارد کنید.

در نهایت دکمه set و OK را فشار داده و رایانه خود را ری‌استارت نمایید.

 راه حل دوم: میزان RAM رایانه خود را افزایش دهید.

اگر بعد از افزایش حافظه مجازی دوباره با خطای فوق مواجه شدید باید که میزان RAM خود را افزایش دهید. حداقل حافظه مورد نیاز برای ویندوز XP 256 مگابایت و برای ویندوز ویستا 512 مگا بایت است هرچند بهتر است که از یک حافظه 1 گیگابایتی استفاده کنید.

/ 2 نظر / 412 بازدید
آرش

دوست عزیز ممنون. مشکل من رفع شد.